Direktno iz Čilea u okviru ovogodišnjeg Beldocs-a stiže film Los Reyes. Prikazuje letnje dane jednog skejt parka. Pored maloletnih delikvanata, koji maštaju o pravljenju velikog novca i spremaju se za ulazak u svet odrasilh, film prati i život neizostavnih čuvara svakog kvarta, uličnih pasa.
Čola je mlada i snažna kuja koja svoje dane provodi igrajući se loptama koje baca u bazene u kojima voze skejteri. Fudbal je stari pas, ali lep i energičan, koji opsesivno prati Čolu u ovoj igri. Ljudski svet se pojavljuje kroz priče adolescenata na putu ka odraslom dobu. Mi slušamo njihove glasove i vidimo fragmente njihovih tela kao deo okoline koja okružuje svet pasa.
Film možete pogledati 13. maja u 20 časova u bioskopu Cineplexx Ušće. Cena ulaznice iznosi 400 dinara.
PROČITAJTE JOŠ I:
Srbija voli dokumentarne filmove – puna sala na otvaranju Beldocsa
Ovaj film ne želite da propustite, “Linija života” otvara BELDOCS
Dvanaesti Međunarodni festival dokumentarnog filma BELDOCS traje od 8. do 15. maja. U okviru festivala prikazuje se više od 100 filmova na 11 lokacija u Beogradu.
Piše: Ksenija Stojiljković
Foto: Youtube/Printscreen/BELDOCS