Film „Otac“ na repertoaru onlajn bioskopa MOJ OFF

Nagrađivani film „Otac“ scenariste i reditelja Srdana Golubovića od subote 12. decembra, u 19h naći će se na repertoaru onlajn bioskopa MOJ OFF.

Domaći film „Otac“ Srdana Golubovića je svetsku premijeru imao na ovogodišnjem Međunarodnom filmskom festvalu u Berlinu, gde je dvostruko nagrađen.

Goran Bogdan, koji glumi oca Nikolu, nedavno je zvanično nominovan za evropskog Oskara, tačnije nagradu Evropske filmske akademije.

Za ovu ulogu osvojio je i nagradu FEDEORA na ovogodišnjem FEST-u, zatim nagradu na Pulskom filmskom festivalu kao i nagradu za najboljeg glumca u Minsku na festivalu Listapad.

“Otac” je film o čoveku kome su zbog siromaštva oduzeli decu, gubitniku, odbačenom i poniženom čoveku, koji kroz svoje putovanje, hodajući od svog sela na jugu Srbije do prestonice, sa kraja na kraj zemlje, iz protesta, dostojanstva, želje da dokaže i sebi i drugima, iz očaja – postaje heroj.
https://kulturnikisobran.com/otac-u-trci-za-nagradu-evropske-filmske-akademije/

Pored Gorana Bogdana, u ostalim ulogama našli su se i Boris Isaković, Nada Šargin, Milica Janevski, Vahid Džanković, Jova Maksić, Nikola Rakočević, Milan Marić i Ljubomir Bandović. U ulozi dece: Ajla Šantić i Muharem Hamzić.

Scenario za film potpisuju Srdan Golubović i Ognjen Sviličić. Film je snimljen u koprodukciji šest zemalja: Srbije, Francuske, Nemačke, Slovenije, Hrvatske i BIH.

Foto: Maja Medić

Share this content:

Kulturni kišobran

Kulturni kišobran je nastao u želji da se promovišu kultura i kulturni događaji u Srbiji i regionu. Vremenom, shvatili smo da takođe želimo da budemo i platforma za mlade i neafirmisane, ali i ostvarene umetnike, pesnike, muzičare, glumce, slikare i sve one koji na neki način doprinose očuvanju kulture.